Gręžinio kaina

Kiek kainuoja vandens gręžinys arba kodėl svarbiausia – ne metro kaina

Dažnai gręžimo bendrovės klientus vilioja siūlydamos mažas gręžinio metro kainas. Tačiau tai dar nereiškia, kad čia sutaupysite, sako UAB „Geologas LT“ direktorius Deividas Nedveckis. Mokėti reikia ne tik už metrus „Visų…
Žinant, kokios klaidos gręžinių gręžime būdingiausios, galima jų išvengti.

Kokių klaidų pasitaiko gręžiant gręžinius?

Niekas nėra apsaugotas nuo nesklandumų, tad pateikiame būdingiausių klaidų, kurios pasitaiko gręžiant artezinius gręžinius, sąrašą. Tik žinodami, kokių nesklandumų galite tikėtis, laiku juos atpažinsite ir galėsite jiems užkirsti…
Vandens gręžiniai turi daug privalumų.

Kodėl verta įsirengti vandens gręžinį?

Žemėje yra du pagrindiniai geriamo vandens šaltiniai: paviršinis (atviri vandens telkiniai) ir požeminis. Lietuviai gali džiaugtis naudodami išskirtinai tik požeminį vandenį. Kai kuriose šalyse tai tiesiog nėra įmanoma. Šalyje…

Iškviesk specialistą konsultacijai (info@geologas.lt, Mob.: +370 677 04844):

Kurioje vietoje jūsų sklype galima gręžti gręžinį?

Gręžinį išgręšime ten, kur panorėsite, bet yra faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Vandens gręžinys gali būti įrengtas toje vietoje, kur jūs tik panorėsite. Svarbu, kad į jūsų pasirinktą vietą įvažiuotų gręžimo technika, ir kad nebūtų pažeistos apsaugos zonos.

Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zonos:

  • Kai vandentiekio, lietaus ir kanalizacijos tinklai ir įrenginiai įrengiami iki 2,5 metro gylyje – žemės juosta po 2,5 metro nuo vamzdyno ašies.
  • Kai vandentiekio, lietaus, kanalizacijos tinklai ir įrenginiai įrengiami giliau kaip 2,5 metro – žemės juosta po 5 metrus nuo vamzdynų ašies.
  • Magistralinių vamzdynų, kurių skersmuo yra 40 centimetrų ir didesnis, apsaugos zona yra žemės juosta po 10 metrų nuo vamzdynų ašies.
  • Vandens rezervuarų, skaidrintuvų, kaupiklių apsaugos zonos plotis – po 30 metrų, o vandentiekio bokštų, nuotekų siurblinių ir kitų įrenginių – ne mažiau kaip po 10 metrų nuo išorinių sienelių.

Prie vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių priskiriami: vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos vamzdynai, kaupimo rezervuarai, sklendžių kameros, persiurbimo stotys, išleistuvai, vandentiekio bokštai, slėginiai rezervuarai, lietaus ir fekalinės kanalizacijos valymo įrenginiai.

Svarbu žinoti, kad jūsų sklype gali galioti ir įvairios kitos apsaugos zonos, pavyzdžiui, elektros tinklų, miško ir pan. Daugiau informacijos apie jas rasite ČIA.

geoterminio sildymo sistemu irengimas

Tvarka pasikeitė: kaip įregistruoti vandens gręžinį?

Anksčiau vandens gręžinio registracijai praktiškai užtekdavo gręžinio paso, kuriuo pasirūpindavome mes, bet neseniai tvarka pasikeitė ir norint jį įregistruoti, teks padirbėti pačiam gręžinio užsakovui. Pateikiame naują tvarką: Vandens…