Kai gręžėjai sukčiauja: kaip išvengti per gilaus gręžinio

Kai gręžėjai sukčiauja

Vieša paslaptis, kad kai kurie gręžėjai sukčiauja ir artezinius gręžinius daro kur kas gilesnius, nei reikėtų. Tokių būdu jie užsidirba gerokai daugiau. Toks elgesys, pasak „Geologas LT“ direktoriaus Deivido Nedveckio, kenkia visam specialybės prestižui. Jis turi patarimą, kaip sukčiavimo išvengti.

Kada palankiausia tikrinti

„Kartais mums patiems kyla abejonių, ar gylyje, kurį pasiekėme, išgausime tinkamą kiekį vandens. Tokiu atveju samdomės geofiziką. Jis matuoja grunto gama spinduliuotę ir beveik 100-u procentų pasako, kur slypi vandeningas sluoksnis, kurio mes ieškojome. Šio specialisto paslaugomis gali pasinaudoti kiekvienas žmogus ir pats įsitikinti, ar nėra apgaudinėjamas“, – pataria „Geologas LT“ direktorius.

Šio specialisto paslaugos, priklausomai nuo aplinkybių, kainuoja apie 200 eurų, tačiau, pasak D. Nedveckio, kai gręžėjai sukčiauja, apgauti klientai dažnai už nieką sumoka didesnes sumas.

Geriausia geofiziką kviestis tada, kai gręžinys išgręžtas, bet vamzdžiai į jį dar nesuleisti (vadinamoji gręžskylė). Specialistas į skylę žemėję leidžia zondą. Kiekvieno tipo gruntas turi skirtingą radiacinę spinduliuotę, kuri šiuo zondu išmatuojama. Geofizikas nustato, kuriame gylyje yra gruntas, kuriame slypi vanduo. Dažniausiai tai būna smėlis, bet gali būti ir porėtas dolomitas ar smiltainis.

Kiek galima prarasti, kai gręžėjai sukčiauja

Kai gręžėjai sukčiauja

Kur slypi vandeningas sluoksnis, geriausiai parodo gama spinduliuotės matavimas

Jeigu jūsų sklype gręžinys išgręžtas jau senokai, taip pat galima tikrinti, ar nebuvote apgautas. Tiesa, čia jau bus daugiau vargo ir mažiau patikimumo. Visų pirmą, iš gręžinio reikės laikinai išimti siurblį, kam reikės kviestis specialistus, o antra – geofiziko išvados nebus tokios tikslios, nes matavimams neigiamos įtakos turės vamzdis, kurio iš artezinio vandens gręžinio jau nebepašalinsite.

Gama spinduliuotės matavimas neturi jokios įtakos nei pačiam gręžinio įrengimo procesui, nei vandeniui, kuris bus išgaunamas. Įtakos toks papildomas patikrinimas gali turėti tik būsimo gręžinio savininko piniginei ir santykiams su darbus atliekančiais specialistais. Žinoma, kai gręžėjai sukčiauja, jie nebus patenkinti tokiu jų darbo patikrinimu, tačiau sąžiningi specialistai tik apsidžiaugs – gama spinduliuotės matavimas tik suteiks papildomą garantą.

„Ar apsimoka samdytis geofiziką, spręsti kiekvienam atskirai, bet aš tai rekomenduoju. Pasitaiko ir taip, kad tinkamas vandeningas sluoksnis slypi 40-ies metrų gylyje, o gręžinys toje vietoje kažkodėl išgręžtas 120-ies metrų gylio. Tokiu atveju permokama ne tik už metrus. Automatiškai reikalinga galingesnė įranga, kuri, žinoma, yra brangesnė. Taip klientas sumoka tikrai ne 200-ais eurų daugiau – kaina išauga kartais“, – pabrėžia D. Nedveckis.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.