Tvarka pasikeitė: kaip vyksta vandens gręžinio registracija?

Vandens gręžinio registracija

Vandens gręžinio registracija įprastai vyksta iškart pabaigus darbus: gręžėjas kreipiasi į Lietuvos geologijos tarnybą, kad gręžinys būtų įregistruotas Žemės gelmių registre ir būtų parengtas vandens gręžinio pasas. Anksčiau galiojo tvarka, kad papildomai dar ir pats savininkas, turėdamas gręžinio pasą, turėdavo kreiptis į Registrų centrą, kad gręžinys būtų įregistruotas, tačiau šiuo metu tokios prievolės nebeliko (atnaujinta 2022-10-14). 

NAUJA! Legalizuok seną gręžinį

O ką daryti tiems, kurie vandens gręžinio registracija dėl vienų ar kitų priežasčių nepasirūpino laiku? Iki šiol jie tarsi atsimušdavo į sieną, nes tokios galimybės tiesiog nebuvo. Tačiau tvarka pasikeitė – turintiems nelegalius gręžinius jau įmanomas tokio gręžinio legalizavimas! Tai laikina galimybė, todėl rekomenduojame nedelsti.

Legalizuoti gręžinį galima iki 2025 metų gegužės.

Įteisinti galima visus nelegalius vandens gręžinius, įšskyrus atvejus, kai gręžinys įrengtas ten, kur yra viešas vandentiekis arba kai pažeidžiama apsaugos zona aplink gręžinį (3 metrų spinduliu aplink gręžinį). Tokiais atvejais vandens gręžinio ne tik kad nebus galima legalizuoti – savininkas bus priverstas jį likviduoti.

Pasitikrinkite, ar jūsų ar gręžinys registruotas Žemės gelmių registre. Tai padaryti galite Gręžinių žemėlapyje. 

Daugiau informacijos apie gręžinių įteisinimą rasite čia: www.greziniuregistravimas.lt

Primename, kad nelegalius gręžinius turintys žmonės rizikuoja ne tik tuo, kad gaus baudą, – aptikus tokį gręžinį, jo savininkas privalo jį likviduoti!

Atkreipiame dėmesį, kad tvarka pasikeitė ir pačiam savininkui nebereikia gręžinio papildomai registruoti Registrų centre. Tai reiškia, kad rūpesčiai dėl vandens gręžinio registracijos baigiasi vos tik gaunate gręžinio pasą.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.