geoterminio sildymo sistemu irengimas

Anksčiau vandens gręžinio registracijai praktiškai užtekdavo gręžinio paso, kuriuo pasirūpindavome mes, bet neseniai tvarka pasikeitė ir norint jį įregistruoti, teks padirbėti pačiam gręžinio užsakovui.

Pateikiame naują tvarką:

Vandens gręžinį reikia įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Norint tai padaryti, reikia paduoti prašymą bet kuriame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Kartu su prašymu turi būti pateikta statinio kadastro duomenų byla, kurią rengia matininkai (jie nurodyti Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 11 straipsnyje,) ir statybos užbaigimą patvirtinantys dokumentai; šiuo atveju – deklaracija apie statybos užbaigimą ir gręžinio pasas.

Prašymą įregistruoti gręžinį pateikia jo savininkas arba skiria tam savo atstovą, turintį įgaliojimą (Nekilnojamojo turto registro nuostatai, 25 straipsnis).

Nuostatų 35 punkte  nurodyta, kad prašymas įregistruoti ar išregistruoti nekilnojamąjį daiktą ir daiktines teises į jį, ar pakeisti registro duomenis gali būti pateikiamas asmeniškai, paštu, elektroninių ryšių priemonėmis. Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamą prašymą asmuo turi pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu sertifikatu. Asmens prašymas, perduotas paštu, ar elektroninėmis ryšių priemonėmis laikomas pateiktu, jeigu prašyme nurodyta įsipareigojimas apmokėti už atliktus darbus, parengtų dokumentų atsiėmimo vieta arba jų pateikimo būdas, galima identifikuoti pareiškėją ir kartu pateikti įstatymų nustatyti dokumentai.

Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui pateikiamas  tik dokumento originalas arba įstatymų nustatyta tvarka patvirtintas jo nuorašas. Dokumentai gali būti rašytiniai ir elektroniniai. Elektroniniai dokumentai turi būti pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, arba gali būti pateikiamos skaitmenine forma rašytinių dokumentų kopijos, patvirtintos saugiu elektroniniu parašu, kaip nurodyta Nuostatų 38 punkte.

Informaciją apie registravimo paslaugų terminus ir įkainius rasite nuorodoje.

Šaltinis: Registrų Centras –  http://info.registrucentras.lt/node/6630

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.