Tvarka pasikeitė: kaip vyksta vandens gręžinio registracija?

Vandens gręžinio registracija

Vandens gręžinio registracija įprastai vyksta iškart pabaigus darbus: gręžėjas kreipiasi į Lietuvos geologijos tarnybą, kad gręžinys būtų įregistruotas Žemės gelmių registre ir būtų parengtas vandens gręžinio pasas. Vėliau jau pats savininkas, turėdamas gręžinio pasą, kreipiasi į Registrų centrą, kad gręžinys būtų įregistruotas dar ir Nekilnojamojo turto registre. 

NAUJA! Legalizuok seną gręžinį

Pasitaiko atvejų, kai vandens gręžinys paso neturi, bet jo staiga prisireikia, pavyzdžiui, priduodant namą. Tokioje stuacijoje žmonės iki šiol atsimušdavo į sieną, nes galimybės į Žemės gelmių registrą įtraukti seniau išgręžtą gręžinį tiesiog nebuvo. Tačiau tvarka pasikeitė – turintiems nelegalius gręžinius kurį laiką vandens gręžinio registracija taip pat bus galima!

Priimtas įstatymas, numatantis išskirtinę galimybę – legalizuoti senus, anksčiau neregistruotus vandens gręžinius. Tai padaryti galima bus iki 2025 metų gegužės. Pradėti legalizavimo procesą bus galima vos tik aplinkos ministras ir Lietuvos geologijos tarnybos direktorius priims tvarką, kaip įstatymas bus įgyvendinamas. Tai jie turi padaryti iki 2022 metų balandžio 30 dienos.

Plačiau apie nelegalių vandens gręžinių registraciją.

Primename, kad nelegalius gręžinius turintys žmonės rizikuoja ne tik tuo, kad gaus baudą, – aptikus tokį gręžinį, jo savininkas privalo jį likviduoti!

Vandens gręžinio registracija Nekilonojamojo turto registre

Vandens gręžinį reikia įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Norint tai padaryti, reikia paduoti prašymą bet kuriame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Kartu su prašymu turi būti pateikta statinio kadastro duomenų byla, kurią rengia matininkai (jie nurodyti Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 11 straipsnyje,) ir statybos užbaigimą patvirtinantys dokumentai; šiuo atveju – deklaracija apie statybos užbaigimą ir gręžinio pasas.

Prašymą įregistruoti gręžinį NT registre pateikia jo savininkas.

Prašymas įregistruoti gręžinį gali būti pateikiamas asmeniškai, paštu, elektroninių ryšių priemonėmis. Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamą prašymą asmuo turi pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu sertifikatu. 

Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui pateikiamas tik dokumento originalas arba įstatymų nustatyta tvarka patvirtintas jo nuorašas. Dokumentai gali būti rašytiniai ir elektroniniai. 

Vandens gręžinio registracija – informaciją apie paslaugų terminus ir įkainius rasite nuorodoje.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.