Tvarka pasikeitė: kaip vyksta vandens gręžinio registracija?

Vandens gręžinio registracija

Vandens gręžinio registracija įprastai vyksta iškart pabaigus darbus: gręžėjas kreipiasi į Lietuvos geologijos tarnybą, kad gręžinys būtų įregistruotas Žemės gelmių registre ir būtų parengtas vandens gręžinio pasas. Vėliau jau pats savininkas, turėdamas gręžinio pasą, kreipiasi į Registrų centrą, kad gręžinys būtų įregistruotas dar ir Nekilnojamojo turto registre. 

NAUJA! Legalizuok seną gręžinį

Norintys gauti gręžinio pasą savo nelegaliam gręžiniu iki šiol tarsi atsimušdavo į sieną, nes tokios galimybės tiesiog nebuvo. Tačiau tvarka pasikeitė – turintiems nelegalius gręžinius jau įmanomas tokio gręžinio legalizavimas! Tai laikina galimybė, todėl rekomenduojame nedelsti.

Legalizuoti gręžinį galima iki 2025 metų gegužės. Orientacinė nelegalaus vandens gręžinio legalizavimo kaina – apie 500 eurų (kaina gali keistis, priklausomai nuo aplinkybių).

Įteisinti galima visus nelegalius vandens gręžinius, įšskyrus atvejus, kai gręžinys įrengtas ten, kur yra viešas vandentiekis arba kai pažeidžiama apsaugos zona aplink gręžinį (3 metrų spinduliu aplink gręžinį). Tokiais atvejais vandens gręžinio ne tik kad nebus galima legalizuoti – savininkas bus priverstas jį likviduoti.

Daugiau informacijos apie gręžinių įteisinimą rasite čia: www.greziniuregistravimas.lt

Primename, kad nelegalius gręžinius turintys žmonės rizikuoja ne tik tuo, kad gaus baudą, – aptikus tokį gręžinį, jo savininkas privalo jį likviduoti!

Vandens gręžinio registracija Nekilonojamojo turto registre

Vandens gręžinį reikia įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Norint tai padaryti, reikia paduoti prašymą bet kuriame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Kartu su prašymu turi būti pateikta statinio kadastro duomenų byla, kurią rengia matininkai (jie nurodyti Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 11 straipsnyje,) ir statybos užbaigimą patvirtinantys dokumentai; šiuo atveju – deklaracija apie statybos užbaigimą ir gręžinio pasas.

Prašymą įregistruoti gręžinį NT registre pateikia jo savininkas.

Prašymas įregistruoti gręžinį gali būti pateikiamas asmeniškai, paštu, elektroninių ryšių priemonėmis. Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamą prašymą asmuo turi pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu sertifikatu. 

Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui pateikiamas tik dokumento originalas arba įstatymų nustatyta tvarka patvirtintas jo nuorašas. Dokumentai gali būti rašytiniai ir elektroniniai. 

Vandens gręžinio registracija – informaciją apie paslaugų terminus ir įkainius rasite nuorodoje.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.