Kurioje vietoje jūsų sklype galima gręžti gręžinį?

Gręžinį išgręšime ten, kur panorėsite, bet yra faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Vandens gręžinys gali būti įrengtas toje vietoje, kur jūs tik panorėsite. Svarbu, kad į jūsų pasirinktą vietą įvažiuotų gręžimo technika, ir kad nebūtų pažeistos apsaugos zonos.

Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zonos:

  • Kai vandentiekio, lietaus ir kanalizacijos tinklai ir įrenginiai įrengiami iki 2,5 metro gylyje – žemės juosta po 2,5 metro nuo vamzdyno ašies.
  • Kai vandentiekio, lietaus, kanalizacijos tinklai ir įrenginiai įrengiami giliau kaip 2,5 metro – žemės juosta po 5 metrus nuo vamzdynų ašies.
  • Magistralinių vamzdynų, kurių skersmuo yra 40 centimetrų ir didesnis, apsaugos zona yra žemės juosta po 10 metrų nuo vamzdynų ašies.
  • Vandens rezervuarų, skaidrintuvų, kaupiklių apsaugos zonos plotis – po 30 metrų, o vandentiekio bokštų, nuotekų siurblinių ir kitų įrenginių – ne mažiau kaip po 10 metrų nuo išorinių sienelių.

Prie vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių priskiriami: vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos vamzdynai, kaupimo rezervuarai, sklendžių kameros, persiurbimo stotys, išleistuvai, vandentiekio bokštai, slėginiai rezervuarai, lietaus ir fekalinės kanalizacijos valymo įrenginiai.

Svarbu žinoti, kad jūsų sklype gali galioti ir įvairios kitos apsaugos zonos, pavyzdžiui, elektros tinklų, miško ir pan. Daugiau informacijos apie jas rasite ČIA.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.