Vandens gręžinio savininkų pakeitimas registre – kaip tai padaryti?

Vandens gręžinio savininkų pakeitimas – svarbus žingsnis nusipirkus ar pardavus namą su gręžiniu. Gręžinio pasas – pirminis dokumentas, įteisinantis įrenginio savininką ir suteikiantis nuosavybės teisę į įrenginį.

Pakeisti gali gręžinio arba sklypo savininkas

Po to, kai gręžinio pasas įregistruojamas Lietuvos geologijos tarnyboje, lieka 2 originalūs jo egzemplioriai: vienas – pas gręžinio savininkus, kitas – Geologijos tarnyboje. Kaip atrodo šis dokumentas, galite pažiūrėti straipsnyje „Vandens gręžinio pasas“.

Tais atvejais, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasikeičia sklypo savininkas, turi pasikeisti ir gręžinio savininkas. Straipsnio rašymo metu (2020-04-10) šis veiksmas yra atliekamas ne automatiškai ir turi būti atliktas naujo savininko.

Lietuvos geologijos tarnyba lengvai atliks gręžinio savininkų pakeitimą registre, bet jūs turite būti arba dabartinis gręžinio savininkas arba naujas sklypo savininkas.

Vandens gręžinio savininkų pakeitimui LGT specialistams reikia pateikti tokius dokumentus:

  1. Prašymą. Formą pakeisti įrašus apie gręžinio savininkus pase pridedame žemiau.  Prašymas vandens gręžinio savininkams pakeisti gręžinio pase LGT registre. Prašyme nurodykite vardą, pavardę, kontaktinius duomenis.
  2. Dokumentus, kurie suteikia teisę atlikti pageidaujamus veiksmus, pavyzdžiui, gręžinio paso kopiją, nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus, kadastro-registro pažymą.

Pateikite dokumentus Lietuvos geologijos tarnybos specialistams adresu: S. Konarskio 35, LT-03123 Vilnius, tel.: (8 5) 213 9045; KIETŲJŲ NAUDINGŲJŲ IŠKASENŲ IR REGISTRO SKYRIUS

Nuoroda, kaip nuvažiuoti: https://goo.gl/maps/JzVeHigvAkG2