Artezinis gręžinys: įrengimo etapai

Sąmata ir darbų sutartis

Kreipiatės į mus, nes norite vandens gręžinio. Mes paruošiame jums kelias sąmatas (optimistinę ir pesimistinę/su kokybiškesne ir su pigesne įranga), kad žinotumėte, kiek tai kainuos.

Aptarsime, ar bus reikalingas statybinis vanduo,  gal norėsite išvesti kelis vamzdžius laistymui, gal turite unikalių pageidavimų (baseinas, fontanas ir pan.). Dar prieš darbus reikia tai įvertinti, kad parinktume geriausią variantą. Pasiūlysime gerą kainą ir jokių staigmenų, kai darbai bus atlikti!

Darbo aikštelės paruošimas

Mes pasirūpinsime darbo aikštelės paruošimu. Jeigu yra nestandartinių aikštelės paruošimo darbų (pavyzdžiui, didelės žemių sampylos, seni medžiai ar statybinės atliekos), galime už jus suorganizuoti jų pašalinimo darbus.

Gręžimo darbai

Kai teritorija paruošta, atvyksta gręžimo mašina. Mūsų gręžimo mašinos pajėgios išgręžti gręžinius bet kurioje vietoje Lietuvoje, galime pasiekti ir 150 metrų gylį, todėl garantuojame, kad jeigu atvykome, tai ir įrengsime gręžinį. Jūs mokate tik už rezultatą.

Pagrindiniai gręžimo etapai:

  1. Žvalgybinis gręžimas iki projektinio gylio.
  2. Vandeningo sluoksnio nustatymas. Atliekamas elektrokaratažas arba gamakaratažas – patikimiausi vandeningo sluoksnio nustatymo metodai industrijoje.
  3. Gylio suderinimas su užsakovu (kartais randame ir 2–3 vandeningus sluoksnius).
  4. Apsauginės kolonos (PVC vamzdžio) su filtru nuleidimas į surastą vandeningą sluoksnį.
  5. Užpylimas plautu frakcionuotu smėliu.
  6. Užvamzdinės gręžinio dalies izoliacija specialiomis molio granulėmis (dažniausiai „Compactonit“).
  7. Gręžinio praplovimas, „atpumpavimas“ ir hidrogeologinių duomenų nustatymas.

Vandens mėginio paėmimas

Kai iš giluminio gręžinio išgaunama pakankamai vandens be smėlio priemaišų ir nustatyti gręžinio duomenys, paimame mėginį ir pristatome jį į sertifikuotą laboratoriją vandens cheminei analizei atlikti. Šio tyrimo reikia ir gręžinio registracijai ir jūsų ramybei – tampa aišku, ar vanduo iš karto tinkamas vartojimui, ar reikės filtrų. Plačiau apie tai skaitykite: vandens gerinimo filtrai.

Artezinio gręžinio prijungimas

Kad galėtumėte naudotis vandeniu iš artezinio gręžinio, jį reikia prijungti, t. y. nuvesti vamzdžius po žeme nuo gręžinio iki vietos, kurioje norėsite turėti vandens įvadą. Visą informaciją apie tai rasite skyrelyje gręžinio prijungimas.

Artezinio vandens gręžinio paso registracija

Jūs jau esate unikalaus įrenginio – vandens gręžinio savininkas! Taisyklingai įrengtas gręžinys yra ilgaamžis statinys, kuriuo naudositės visą gyvenimą.

Tam, kad būtų teisiškai įtvirtinta jūsų nuosavybės teisė į vandens gręžinį, kaip to reikalauja įstatymai, įregistruosime jus gręžinio savininku Lietuvos Geologijos Tarnyboje (LGT). LGT teises į gręžinį patvirtina išduodama gręžinio pasą, kurį mes perduosime jums.

Garantija gręžiniui – 10 metų.

Toliau reikia imtis vandens tiekimo sistemos įrengimo. Skaitykite: vandens siurblio prijungimas.