Vandens gręžinio prijungimas

Vandens gręžinio prijungimas gali būti atliekamas dviem pagrindiniais keliais – gręžinį jungiant adaptoriumi arba įrengiant siurblinę. Pasirinkimas iš šių dviejų variantų lems tiek kainą, tiek įrangos sumontavimo vietą.

Pasirenkant adaptorinę sistemą, visa įranga bus montuojama katilinėje, namuose, o pasirinkus siurblinę, visa įranga bus montuojama siurblinėje, t. y. lauke esančioje po žeme arba ant žemės sumontuotoje konstrukcijoje.

Adaptorinė sistema

Vandens gręžinio prijungimui galima naudoti tokį adapterį (bronzinis EMS, švediškas)

Adapteris vandens gręžiniui pajungti. Montuojamas ant vamzdžio 1,7 metro gylyje

Gręžinio adapteris – tai žalvarinė arba bronzinė detalė, specialiai sukurta vandens gręžinio prijungimui nestatant brangių požeminių ar antžeminių statinių siurblinių.

Adapteris montuojamas 1.6–1.8 metro gylyje, tiesiai į gręžinio vamzdį (arba į praplatinimą). Jo speciali dviejų dalių konstrukcija leidžia hermetiškai įvesti vamzdį į gręžinį. Vidinė dalis, esanti vamzdžio viduje, užtikrina galimybę ištraukti siurblį aptarnavimui be kasimo darbų su specialiu įrankiu.

Kai vandens gręžinio prijungimas vykdomas naudojantis adapteriu, visa įranga, reikalinga gręžinio prijungimui (slėginis indas, dažnio keitiklis ar valdymo pultas, kolektoriai ir t. t.), montuojama namuose, katilinėje.

Tai – pats moderniausias ir naujausias būdas gręžiniui prijungti. Prieš kelias dešimtis metų buvo galimybė šį darbą atlikti tik ant gręžinio statant žiedus.

 • Pigus sprendimas;

 • Patikima konstrukcija;

 • Hermetiškumas;

 • Reikia papildomos vietos katilinėje;

 • Estetinis užbaigimas sklype;

 • Apsauga nuo pašalinių;

Vandens gręžinio siurblinė

Vandens gręžinio prijungimui galima naudoti tokia siurblinę (montavimo darbai: ekskavatorius užkasinėja gelžbetoninius žiedus)

Gelžbetonio siurblinė vandens kėlimo įrangai sumontuoti po žeme.

Gręžinio siurblinė – tai inžinerinis statinys, skirtas vandens kėlimo įrangai ir kolektoriams patalpinti ir aptarnauti.

Požeminė arba antžeminė siurblinė dažniausiai įrengiama, kai vandens gręžinio prijungimas vykdomas daugiau kaip vienam namui. Joje gali būti patalpina visa įranga (slėginis indas, dažnio keitiklis ar valdymo pultas, kolektoriai ir. t. t.). Namuose tuomet montuojama tik sklendė, o tai sutaupo vietos katilinėje.

Siurblinės būna: požeminės gelžbetoninės, požeminės plastikinės ir antžeminės.

Pasirenkant siurblinę reikia atsižvelgti į vietovę ir gamtines sąlygas, estetinius poreikius ir eksploatavimo patogumą. Jeigu aukšti gruntiniai vandenys, patariame montuoti plastikinę arba antžeminę siurblinę.

Svarbu! Laikantis visų saugumo reikalavimų, į siurbilnę įrangos aptartnavimui turėtų lipti tik profesionalai su specialiai įranga, matuojančia pavojingų dujų kiekį. Patiems to daryti griežtai nerekomenduojame!

 • Taupo vietos namuose;

 • Gali aptarnauti iki dešimties namų;

 • Linkusios kauptis sveikatai ir gyvybei pavojingos dujos

 • Norint aptarnauti gręžinį, nereikia eiti pas kaimyną;

 • Gali būti montuojama tiek ant gręžinio, tiek toliau nuo gręžinio;

 • Brangesnis sprendimas negu adapteris;