Vandens gręžinio pasas – registracija

Vandens gręžinio pasas – pagrindinis gręžinio dokumentas, kurį jums perduos gręžinį įrengusi įmonė. Ji, atlikusi darbus, kreipiasi į Lietuvos geologijos tarnybą (LGT). Būtent ši tarnyba išduoda gręžinio pasą ir įtraukia jo duomenis į Žemės gelmių registrą.

Anksčiau galiojo tvarka, kad gavęs gręžinio pasą, jo savininkas papildomai jį turėdavo užregistruoti Registrų centre. Šiuo metu tokios prievolės nebeliko.

Vandens gręžinio paso registracijai reikalingas vandens gręžinio projektas.

Jeigu vandens gręžinio paso neturite, vadinasi jūsų turimas gręžinys yra nelegalus. 

NAUJA! Pasinaudok išskirtine galimybe legalizuoti seną gręžinį

Priimtas įstatymas, numatantis išskirtinę galimybę – legalizuoti senus, anksčiau neregistruotus vandens gręžinius. Tai padaryti galima bus iki 2025 metų gegužės. Plačiau apie nelegalių gręžinių registravimą.

Pasitikrinkite, ar jūsų ar gręžinys registruotas Žemės gelmių registre. Tai padaryti galite Gręžinių žemėlapyje. 

Kam jis reikalingas

Vandens gręžinio pasas yra pagrindinis dokumentas, įrodantis jūsų teises į gręžinį ir rangovo atsakomybę už gręžinį. Taip pat šis pasas reikalingas gręžinio registracijos atlikimui registrų centre, naujo namo pridavimui, parduodant sklypą su gręžiniu ir pan.

Žvelgiant iš institucijų perspektyvos, pasai reikalingi tam, kad būtų tinkamai naudojamasi žemės gelmių ištekliais, kaupiama svarbi informacija. Pavyzdžiui, gręžėjai naudojasi informacine sistema, kurioje gali sužinoti visų Lietuvos legalių gręžinių pagrindinius duomenis. Naudodamiesi tokia informacija, dažniausiai gali prognozuoti, kokio gylio gali būti planuojamas gręžinys.

Po to, kai gręžinio pasas įregistruojamas Lietuvos geologijos tarnyboje, lieka 2 originalūs jo egzemplioriai: vienas – pas gręžinio savininkus, kitas – Geologijos tarnyboje.

Atsakingoms institucijoms aptikus nelegalų gręžinį, skiriama administracinė bauda ir įpareigojama jį likviduoti. 

Kaip perrašyti vandens gręžinį? 

Kas parašyta gręžinio pase

Gręžinio pase yra užfiksuoti tokie vandens gręžinio parametrai: gręžinio našumas, dinaminis vandens lygis, gręžinio statinis vandens lygis, išgaunamo vandens cheminė sudėtis, geologinė gruntų sudėtis esanti vandens gręžinio vietoje, artezinio gręžinio numeris ir gręžinio koordinatės.

Gręžinio pase nurodomas gręžinio savininkas, bendrasavininkai, gręžinį įrengusi įmonė.

Vandens gręžinio įrengimo ir registravimo tvarką reglamentuoja Lietuvos aplinkos apsaugos normatyvinis dokumentas LAND 4-99. Atsisiųsti:   LIETUVOS APLINKOS APSAUGOS NORMATYVINIS DOKUMENTAS LAND 4-99

Vandens gręžinio paso pavyzdys

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Parsisiųsti vandens gręžinio paso formą