Klausimai apie vandens gręžinius, kurių sulaukiame dažniausiai

Klausimai apie vandens gręžinius, kuriuos išgirstame dažniausiai – pasistengėme į vieną vietą surinkti jums aktualiausią informaciją.

Kokia gręžinio kaina?

Gręžinio kaina priklauso nuo gylio ir sudėtingumo. Taip pat reikia įvertinti, kokia bus montuojama įranga ir kiek kainuos įvedimo darbai.

Gręžinio kaina nesudėtingomis geologinėmis sąlygomis: kaina= gylis (metrai, mažiausiai – 43) x 35 (gręžinio metro kaina, Eur) +PVM + įrangos komplektas su jos sumontavimu (maždaug nuo 1200 iki 1600 EUR). Sekliems gręžiniams (kadangi juos išgręžti reikalinga ta pati technika, identiški pasiruošiamieji darbai, gręžimo procesas trunka tiek pat laiko) taikomas minimalus 43 metrų įkainis.

Pagal anksčiau pateiktą schemą galima įsivertinti 80 proc. gręžinių atvejų vienam namui su baziniais poreikiais pagal normatyvus. Daugiau informacijos apie šį klausimą rasite čia: kiek kainuoja gręžinys.

Per kiek laiko išgręšite gręžinį?

Į šį klausimą galime atsakyti apytiksliai, nes tai labai priklauso nuo aplinkybių. Įprastomis sąlygomis gręžinį išgręžiame per dieną (prijungimo darbai – atskiras etapas), bet reikia palaukti, kol išgręšime tiems, kurie jau laukia eilėje.

Pastaruoju metu gręžinių poreikis labai padidėjo. 2021 metais mūsų klientams laukti tekdavo apie du mėnesius.

Giliau dažniausiai yra daugiau vandens, bet nebūtinai bus mažiau geležies ir kitų natūralių cheminių elementų. Dėl to gilesni giluminiai gręžiniai yra geriau tik tuo, kad:

  • daugiau vandens;
  • vanduo mažiau paveiktas žmogaus veiklos;
  • garantija, kad vanduo nesibaigs.

Vandens paieška – tai patyrusio gręžėjo darbas. Gręžėjas vandeningą sluoksnį nustato remdamasis:

  • išplaunamo grunto sudėtimi,
  • elektrožvalgyba su zondu,
  • pagal gręžimą,
  • kritiniu atveju – pagal gamažvalgybą.

Jeigu siurblys bus truputį galingesnis, tai nepakenks, tačiau dažnai pasitaiko, kad pardavėjai parenka per galingą siurblį, o tada jums iškyla tokie pavojai:

  • parinktas per didelio slėgio siurblys ir nesumontuotas minkštas paleidimas ar dažnio keitiklis – tai lems hidraulinius smūgius sistemoje ir trumpins sistemos tarnavimo laiką;
  • jei siurblys yra per didelio slėgio (H 150–200+), sugedus automatikai yra didelė tikimybė, kad siurblys suplėšys vamzdynus (visada montuojame apsauginį vožtuvą, kad būtų išvengta ir teorinės nelaimės galimybės);
  • siurblys sunaudos daugiau elektros tam pačiam vandens kiekiui pakelti;
  • didesnio vandens kiekio prireikia tik 1–2 mėnesius per metus, bet per galinga sistema ir kainuoja daugiau ir jos eksploatacija brangesnė.

Siurblys turi būti parinktas optimaliai.

Sklando tokia legenda, kad gręžiniui iki 30 m nereikalingas joks leidimas, bet tai mitas. Visi gręžiniai, nepriklausomai nuo gylio, turi turėti vandens gręžinio projektą, suderintą pagal LAND 4-99 taisykles.

Vandens gręžinio projekto paruošimas, kuomet visi reikalingi dokumentai yra, užtrunka apie 2–6 savaites, priklausomai nuo sezono ir apkrovos.

Projekto kaina prasideda nuo 150 EUR. Kainą lemia tai, ar jūsų sklypas patenka į proveržio rizikos zoną.

Taip. Nepriklausomai nuo įrengiamos šiluminės galios, prieš gręžiant geoterminius gręžinius privaloma paruošti geoterminio šildymo sistemos projektą.

GEOTERMINIŲ GRĘŽINIŲ PROJEKTAVIMO, ĮRENGIMO IR LIKVIDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

Supuvusio kiaušinio kvapas yra dažna problema, bet ją lengva išspręsti montuojant nugeležinimo filtrus su oksidacine talpa. Deguonis, reaguodamas su sieros vandeniliu nugeležinimo filtre, pašalina kvapus. Plačiau: Vandens tyrimų rezultatai: kaip suprasti ir kokių pasekmių galima tikėtis

Vanduo paruduoja nuo ištirpusios geležies vandenyje. Pradžioje vanduo būna skaidrus, bet po to jis pasidaro rusvas arba net raudonas. Sprendimas – nugeležinimo filtras. Duodame garantiją, kad padės. Plačiau: Vandens tyrimų rezultatai: kaip suprasti ir kokių pasekmių galima tikėtis

Dažniausios priežastys:

  • Slėginis indas be oro priešslėgio;
  • Slėginio indo membrana prakiuro;
  • Jei sistema su dažnio keitikliu – sistema netaisyklingai sureguliuota ir keitiklis nespėja reaguoti į slėgio pasikeitimus arba reaguoja per greitai;
  • Į sistemą patenka oro.

Skambinkite, padėsime.

Parenkant vietą vandens gręžiniui labai svarbu išlaikyti 5 metrų gręžinio apsauginę zoną. Vandens gręžinio apsauginėje zonoje negali būti nieko, kas nesusiję su vandens kokybės gerinimu, todėl tai dažniausiai – žalia zona.

Kitas patarimas – rinkitės vietą, kur tikrai nieko neplanuojate statyti ateityje.

Nenukelkite gręžinio per toli nuo katilinės, kur stovės įranga, kad nepabrangtų privedimas į namą. Gręžinio užbaigimas gali būti paslėptas, kad negadintų vaizdo sklype. Daugiau informacijos čia: Kurioje vietoje galima gręžti gręžinį?

Vandens tyrimą atliekame be išimties visiems gręžiniams. Tyrimą atliekame sertifikuotoje laboratorijoje.Plačiau: Vandens tyrimai: koks turi būti geriamasis vanduo

Niekas nėra apsaugotas nuo nesklandumų, tad pateikiame būdingiausių klaidų, kurios pasitaiko gręžiant artezinius gręžinius, sąrašą.

Gręžinį įmanoma išgręžti ir lauke esant neigiamai temperatūrai, bet dėl žemės paviršiuje susiformavusio įšalo sudėtingas ir labai brangus tampa gręžinio prijungimas.

Gręžinio gylį nustatome remdamiesi aplinkui esančių gręžinių gylius. Dažnai dominuoja keli sluoksniai. Parašykite mums (info@geologas.lt), kur jūsų sklypas, ir pateiksime duomenis apie artimiausius gręžinius.

Ši informacija prieinama www.lgt.lt tinklalapyje. Detali informacija yra mokama. Informacija apie bendrą gręžinių gylį ir proveržio rizikos zonas yra prieinama nemokamai.