Gręžinio metro kaina

Vandens gręžinio metro kaina pirmas dalykas, kurio klausia klientai. Dažnai pagal šią sumą bando įsivaizduoti, kiek kainuos galutinis rezultatas. Tačiau toks skaičiavimas gali padaryti meškos paslaugą – „pigūs metrai“ tikrai nebūtinai reiškia, kad galiausiai sutaupysite, sako „Geologas LT“ direktorius Deividas Nedveckis.

Gręžinio metro kaina maža, bet už įrangą – dvigubai

„Visų pirma, maža metro kaina dažnai gali reikšti daugiau metrų. Vieša paslaptis, kad kai kurie gręžėjai gręžia kur kas giliau, nei reikėtų. Antra, gręžinio metro kaina yra kartais net nepagrindinė visos kainos sudedamoji dalis. Reikia vertinti, kiek kainuos visa sistema, t. y., kokia bus vandens gręžinio kaina su visa įranga, kuri reikalinga tam, kad galėtumėte naudotis vandeniu“, – aiškina D. Nedveckis.

Pasak jo, jeigu vandeningas sluoksnis yra negiliai, gręžinio metrų kaina gali sudaryti mažiau nei pusę visos sistemos kainos. Į gręžinio sistemą įeina: gręžinys, vandens kėlimo įranga (vandens siurblys ir automatika namuose), vandens kokybės gerinimo įranga, vamzdžiai, kabeliai, įvairios jungtys ir t. t.

Pigiausia „Geologas LT“ egzistavimo laikotarpiu įrengta vandentiekio sistema kainavo apie 1,5 tūkst. Eurų. Tai buvo šiek tiek daugiau nei 20 metrų gylio gręžinys.

O brangiausias buvo 140-ies metrų gręžinys, savininkams atsiėjęs 8 tūkst. Suma už išgręžtus metrus čia sudarė iš viso 5 tūkst. eurų. Įranga ir darbas atsiėjo apie 3 tūkst. eurų. Tiesa, atsižvelgdamas į neeilinius poreikius, savininkas pasirinko brangesnę, itin geros kokybės įrangą.

Dėl ko kaina gali didėti

Maža gręžinio metro kaina jūsų nepaguos, jeigu jūsų sklype gręžėjai susidurs su galutinį rezultatą branginančiais faktoriais. Jais gali būti, pavyzdžiui, atstumas, kurį reikės važiuoti gręžėjams, gręžinio nuotolis nuo namo, geologijos sudėtingumas. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate akmenuotoje vietovėje ir gręžėjams darbą sunkins akmenys, tikėtina, kad mokėsite brangiau.

Tačiau tokie faktoriai, pabrėžia D. Nedveckis, profesionaliems gręžėjams turi būti žinomi iš anksto ir aptariami iki darbų pradžios. Dėl šios priežasties dar prieš gręžiant gręžinį įmonės atstovas turi fiziškai atvykti į vietą ir ją įvertinti.

Tai pat reikėtų įvertinti reikiamą išgauti vandens kiekį. Kuo didesnį vandens kiekį reikia išgauti iš gręžinio, tuo gilesnį gręžinį gali tekti gręžti. Kai užsakovai pageidauja iš gręžinio išgauti daugiau vandens, reikia ir galingesnio vandens kėlimo siurblio, ir didesnio diametro gręžinio apsaugos vamzdžio kolonos. Ji, suprantama, kainuoja brangiau nei įprastinė.

Labai svarbu ir panaudotos medžiagos ir technologijos. Įrengiant skirtingo gylio gręžinius, galima naudoti skirtingas gręžimo technologijas. Dažniausi gręžimo būdai yra sausasis (gręžimas su šneku) ir šlapiasis (gręžimas su praplovimu). „Geologas LT“ gręžia tik šlapiuoju būdu, kadangi tai leidžia pasiekti vandeningą sluoksnį visose vietose Lietuvoje.

„Siekiant padaryti kokybišką gręžinį, būtina laikytis gręžimo technologijos bei naudoti patikimas, teisingai parinktas ir saugias medžiagas, įrangą. Dažniausiai tai nėra pigiausias pasirinkimas, tačiau vandens gręžinys, gręžinio siurblys ir kita su tuo susijusi įranga yra ilgalaikė investicija, todėl šiuo atveju tikrai tinka patarlė, kad „skūpus moka dukart“: mažiau sumokėsite pirmą kartą, bet vėliau gali tekti mokėti ir antrą kartą – už remontą“, – pabrėžia D. Nedveckis.

Kainą apskaičiuoja pagal formulę

„Sudėtingiausia šiame darbe yra tai, kad niekada iš anksto negalime labai tiksliai pasakyti, kokia tiksliai bus gręžinio kaina. Visuomet paruošiame optimistinę ir pesimistinę prognozuojamą sąmatą, pagal kurią užsakovams nustatome ribas, nuo kiek iki kiek gali kainuoti“, – pasakoja įmonės vadovas.

„Geologas LT“ pagal vietą, kurioje norėtumėte gręžinio, remdamasis jau išgręžtų gręžinių duomenų baze, įvertina, kokio gylio galėtų būti jūsų gręžinys. Jeigu kaimynai turi išsigręžę vandens gręžinius, tikėtina, kad jūsų gręžinys bus panašaus gylio. Tiesa, gali būti išimčių ir jūsų pasirinktoje vietoje tinkamas vandeningas sluoksnis gali būti ir gerokai giliau arba gerokai sekliau nei kaimynų.

Jei vandens gręžinį užsisakysite „Geologas LT“, jo kaina įprastiniu atveju ir nesudėtingomis geologinėmis sąlygomis bus apskaičiuota remiantis šia formule: kaina = gylis (metrai) x 28 (gręžinio metro kaina, Eur) +PVM + įrangos kaina (maždaug nuo 1000 iki 1500 EUR).

„Pagal šią formulę galima įvertinti 80 proc. gręžinių atvejų vienam namui su baziniais poreikiais“, – aiškina D. Nedveckis.

Būtina įvertinti, ką gaunate papildomai

„Geologas LT“ vadovas ragina nepamiršti, kad gręžimo įmonė, išgręžusi gręžinį, būtinai turi padaryti ir jums pateikti vandens tyrimus, nurodyti hidrogeologinius gręžinio duomenis. Visa tai „UAB Geologas LT“ suteikia nemokamai. Tuo metu „pigius metrus“ siūlančios įmonės gali paprašyti už visas šias paslaugas papildomai susimokėti.

„Taip pat galime pasiūlyti tai, ką siūlo reti gręžėjai. Esame pasirūpinę papildomu įmonės civiliniu draudimu nuo nelaimingų įvykių objektuose. Tai reiškia, kad jeigu, pavyzdžiui, dėl mūsų kaltės kliento namas būtų apsemtas, patirtus nuostolius jam atlygintų draudimo bendrovė, su kuria esame sudarę sutartį. Taip tikrai ramiau.

Su įmonėmis, kurios tokio draudimo neturi, dėl tokių atvejų klientai bylinėjasi teismuose. O toks problemos sprendimas nėra nei greitas, nei efektyvus – suryja daug nervų ir laiko tiek įmonei, tiek klientui“, – pasakoja D. Nedveckis.

Įprasta garantija gręžiniui galioja 10 metų, įrangai – 2 metus, o minėtas įmonės civilinis draudimas nuo nelaimingų atsitikimų galioja 3 metus nuo darbų atlikimo. Už tokią saugumo garantiją klientams nereikia nieko papildomai mokėti.

6 replies
 1. Irenijus
  Irenijus says:

  Laba diena, domina artezinis gręžinys vandens naudojimui Kauno raj., Vilkijos sen., Padauguvos kaimas, Beržų g. 60.
  Įdomu kokia kaina ir kada galėtumėte įrengti.

  Atsakyti
 2. Grigorij
  Grigorij says:

  Sveiki, noreciau pasidometi ar Vilniaus mieste reikia greziniui leidimo? Pvz Antakalnio sen. uz misko parko yra sodai. Saip, ten yra vandentiekis bet privatus ir vien tik uz leidima prisijungti praso 3630 euru. Tai noriu pasidometi apie galima alternatyva.

  Atsakyti

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.